Vývoj Hybridných mobilných aplikácií

Blog - Zaujímavosti

13 Jul 2016 - ambitas

Vývoj Hybridných mobilných aplikácií
Hybridné aplikácie predstavujú kombináciu najlepších vlastností natívneho a webového vývoja. Sú založené na koncepte “build once run everywhere”.

Tieto aplikácie sú, rovnako ako webové, vytvorené pomocou webových technológií, no podobne ako natívne aplikácie, umožňujú prístup k hardvérovým funkciám zariadenia. Ich fungovanie je podobné ako u natívnych aplikáciach, avšak prinášajú niekoľko výhod. Medzi najväčšie výhody patrí vývoj aplikácií v HTML, CSS a JavaScripte, čo umožňuje ich podporu vo všetkých mobilných zariadeniach. Taktiež sú dostupné cez Google Play či App Store, podobne ako aj natívne mobilné aplikácie.

AppStore Google Play

 

Výhody hybridných aplikácií

  • možnosť využívať hardvérové funkcie zariadenia: fotoaparát, akcelerometer, či prístup k ďalším senzorom
  • už spomínaná distribúcia pomocou obchodu: Google Play či App Store
  • profit z poplatkov za stiahnutie z obchodu
  • fungujú offline na rozdiel od webových
  • prístup k API
  • znižuje náklady na vývoj aplikácií

 

Hybridný Framework

PhoneGap

PhoneGap

PhoneGap je open source framework, ktorý umožňuje zrýchlený vývoj mobilných aplikácií pomocou HTML, CSS a JavaScriptu. Pomocou tohto frameworku je možné takisto pristupovať k zabudovaným funkciám telefónu (GPS, fotoaparát, kompas, kontakty...). Je podporovaný pre platformy: Amazon Firefox OS, Android, BlackBerry 10, Firefox OS, iOS, Ubuntu, Windows Phone 8, Windows, Tizen.

Na stiahnutie:

 

V minulosti takéto hybridné aplikácie narážali na slabý výkon, ktorý nedokázal konkurovať aplikáciám vytvorením v natívnych technológiach (Java, Objective-C). V obchodoch s mobilnými aplikáciami sú dnes už tisíce úspešných hybridných aplikácií. Samozrejme tomu napomáha aj neustály vývoj mobilných zariadení. 

 

Potrebujem mobilnú aplikáciu