Top aplikácie v roku 2017

Blog - Zaujímavosti

25 Dec 2017 - ambitas

Top aplikácie v roku 2017

Rok 2017 bol pre mobilné aplikácie veľmi úspešný. Ktoré boli tie naj? 

Rok 2017 sa blíži ku koncu a keďže sa firma ambitas v tomto roku zaoberala prevažne vývojom mobilných aplikácií, pozrime sa aké top aplikácie sa sťahovali tento rok. Vybrali sme pre Vás top 10 aplikácií, ktoré sa v tomto roku sťahovali najviac - 5 z Google Play a 5 z AppStore.

Top 5 aplikácií na Google Play

Face App

Aplikácia vyvinutá v Rusku, ktorá má viac ako 10 miliónov stiahnutí. Chcete vedieť ako budete vyzerať o 10 rokov? Alebo ako by ste vyzerali keby ste muž? Pomocou umelej inteligencie si viete hravo upraviť svoje fotografie, či už pridať úsmev alebo sa spraviť atraktívnejším.


What The Forecast?!!

Ak by ste čakali obyčajnú predpoveď počasia, ste na omyle. Aplikácie What The Forecast?!!, ktorá sa aktualizuje každým jej otvorením, vám počasie aj “pekne” okomentuje. “Dnes sa ti žiadne želanie nesplní, na oblohe niet ani jednej hviezdy, choď si radšej pospať.” Aj takéto “predpovede” si môžete v aplikácii nájsť.


Boomerang

V platenej verzii tejto aplikácie si môžete bez reklám pozerať všetky vaše obľúbené animované rozprávky - Scooby Doo, Flinstonovci či Tom a Jerry. Stiahnite si apku do tabletu a zabavte svoje dieťa kedykoľvek ste na dlhšej ceste či v čakárni u lekára.


TopBuzz Video: Viral Videos, Funny GIFs &TV shows

Vyplňte si chvíľku čakania pozretím vtipného videa. Zabavte svojich kamarátov. Aplikácia plná najvtipnejších videí a zábavných televíznych šou. Radi svojim priateľom posielate na sociálnych siaťach gify namiesto textu? TopBuzz aplikácia vám ich poskytne viac ako dosť.


Yarn Chat - fiction

Láka vás sledovanie konverzácií iných a nechcete sa pri tom cítiť previnilo? Fiction chat - vymyslený chat je aplikácia, ktorá vám každý deň ponúkne nové vymyslené textové správy, na ktorých sa pobavíte.

Top 5 aplikácií na App Store

Bitmoji

Viac ako 100 miliónov stiahnutí má za sebou aplikácia Bitmoji, v ktorej si môžete vytvoriť vlastného emotikona. Vyjadrite svoje pocity cez vlastne vytvorený obrázok, kreativite sa v tejto aplikácii medze nekladú.


Snapchat

Ďalšia kreatívna aplikácia, kde viete na fotke zachytiť svoju udalosť dňa a podeliť sa s ňou medzi svojimi priateľmi.


YouTube

Najväčšiu databázu videí hádam predstavovať nemusíme. Za 12 rokov fungovania si získala viac ako miliardovú základňu užívateľov. Denne je pozretých viac ako 5 biliónov videí. Každú minútu sa na YouTube nahrá 300 hodín videa.


Messenger

Sociálna sieť Facebook zastrešuje aj aplikáciu Messenger. S prístupom na internet si viete zadarmo posielať správy s vašimi priateľmi, žiadne zbytočné príspevky či reklamy. Iba vaše konverzácie, prípadne fotky.


Instagram

Veľmi rozšírená sociálna sieť medzi mladými je práve Instagram, ktorý slúži najmä na zdieľanie fotografií či obrázkov. 600 miliónov užívateľov, ktorí denne zdieľajú 95 miliónov fotiek a videí. Instagram si postupne buduje silnú základňu aj na Slovensku, preto sa čoraz viac táto sociálna sieť skloňuje aj pri online marketingu. Pokiaľ máte zaujímavý produkt s pútavými obrázkami, ktorý chcete zviditeľniť, určite na reklamu využite aj Instagram.


Priniesli sme vám prehľad najsťahovanejších aplikácií v roku 2017, možno sme vás podnietili k tomu, aby ste si niektoré z nich stiahli aj vy a skúsili čo ponúkajú. A možno sme vás inšpirovali k tomu, aby ste si nejakú mobilnú aplikáciu nechali vytvoriť aj vy. Nemusí to byť zrovna “funny” aplikácia pre mladých. Úspešnými aplikáciami sa stávajú tie, ktoré užívateľom uľahčujú život. Ak máte nápad, prečítajte si článok o úspešnom biznise s mobilnými aplikáciami  a dajte nám vedieť - ambitas | make it happen.