Prečo je vo firme užitočný informačný systém?

Blog - Zaujímavosti

27 Jun 2018 - ambitas

Prečo je vo firme užitočný informačný systém?

Inovujte svoje podnikanie pomocou informačného systému na mieru.

Vaša firma sa začala rozrastať a vy už začínate strácať prehľad o všetkých procesoch, ktoré v nej prebiehajú? Robíte veľa manuálnej práce, ktorú by za Vás mohol odviesť počítač? V tom prípade potrebujete nevyhnutne informačný systém.  Hlavnými výhodami informačného systému je jeho podpora pri podnikaní a rozvíjaní vášho obchodu.

Informačný systém pre výrobu

Ak sa vaše podnikanie zameriava na výrobu, mali by ste mať k tomu prispôsobený aj informačný systémIS pre výrobné procesy zabezpečuje lepšiu komunikáciu s vašimi dodávateľmi, podrobnejší prehľad o stavoch na sklade, ale aj o vašich celkových nákladoch a výnosoch. Zoptimalizujte výrobné procesy pomocou informačného systému na mieru, ktorý bude spĺnať všetky vaše požiadavky a dokonale sa prispôsobí vašej firme.

Informačný systém pre obchod

Ak sa v rámci vášho podnikania venujete aj obchodu, určite potrebujete mať prehľad o objednávkach vašich zákazníkov, o predaji, ale napríklad aj o vybavených reklamáciach. Informačné systémy vám vedia urýchliť výmenu informácií aj medzi vašimi obchodnými partnermi. Optimalizujte chod vašej firmy a riaďte svoj biznis  moderne pomocou informačného systému.

Aký má byť informačný systém vo firme?

V prvom rade funkčný. Funkčnosť a užitočnosť sú dve základné vlastnosti firemného informačného systému. Nezabúdajte, že ak je IS užitočný v jednej firme, nemusí byť užitočný aj v tej vašej. Predsa len môžete mať iné požiadavky na funkcionality v informačnom systéme. To však v dnešnej dobe nepredstavuje žiaden problém, nakoľko si informačný systém viete vytvoriť na mieru.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou IS je užívateľská skúsenosť. Vaši zamestnanci sa v novom systému musia vedia rýchlo zorientovať a naučiť sa používať všetky potrebné moduly. Ak sa im to bude ťažko vyhľadávať a na nový systém si nebudú vedieť zvyknúť, problém bude práve v užívateľskej skúsenosti. Pri vývoji informačného systému pre to dbajte aj na jeho jednoduchosť.

Podpora zo strany softvérovej firmy, ktorá vám IS vyvinula je tiež nesmierne potrebná. Profesionálne firmy pre svojich zákazníkov poskytujú podporu aj po tom, čo im do rúk odovzdajú hotový informačný systém. Môže sa totiž stať, že sa po čase ukážu ďalšie nevyhnutné funkcionality, ktoré by ste radi do svojho systému zakomponovali. Niektoré firmy dokonca poskytujú zaškolenie zamestnancov s novým informačným systémom.


Ak máte záujem o informačný systém, kontaktujte nás. Vyvinieme vám informačný systém presne podľa vašich požiadaviek. Plne funkčný, užitočný a jednoduchý zároveň. Taký je informačný systém od ambitasu.