Najbizarnejšie mobilné appky, aké kto kedy vyvinul. Vedeli ste o nich?

Blog - Zaujímavosti

18 May 2018 - ambitas

Najbizarnejšie mobilné appky, aké kto kedy vyvinul. Vedeli ste o nich?

Ani svet mobilných aplikácií nie je dokonalý.

Kvalitnú mobilnú aplikáciu dokáže rozpoznať každý z nás. No určite ste sa stretli aj s takou, nad ktorou ste len krútili hlavou. My vám prinášame výber z toho najlepšieho (či najhoršieho?), čo svet mobilných aplikácií ponúka.

THE HAIRCASTER - aplikácia pre tých, ktorí dbajú na svoj účes

Začneme zľahka mobilnou aplikáciou, ktorej neodolajú najmä dámy. Tá totižto analyzuje stav ovzdušia v Spojených štátoch – vlhkosť, vietor, teplotu či dážď a dokáže užívateľovi oznámiť aký „hair day“ môžu jeho vlasy očakávať. V ponuke je päť typov možných odpovedí od „perfektného“ až po „ostaň radšej doma“.

HOLD ON - keď nevieš, čo s časom navyše

Neviete čo s vlastným časom? Táto mobilná aplikácia vám suverénne pomôže s jeho plytvaním. Pointa celkovej činnosti je totižto stlačiť prstom tlačidlo a držať. Koľko, to je na vás. K dispozícii máte časomerač, ktorý zaznamenáva progres či pamätá si najlepšie skóre. Chcete porovnať svoju trpezlivosť s inými hráčmi zo sveta? Žiadny problém súťažiť môžete i online.

PAPER RACING - aplikácia pre naozaj trpezlivých

Pokiaľ neveríte svojej trpezlivosti, no máte rýchle prsty, siahnite po mobilnej aplikácii „Paper Racing“. Vy aj váš priateľ dostanete k dispozícii rolku papiera a úloha je jednoduchá – kto ju odkrúti skôr, vyhráva. Pozor, je to naozaj návykové.

INCEST PREVENTION APP - pre istotu

Mobilná aplikácia fungujúca na Islande. Vzhľadom na malú veľkosť populácie v krajine sa vývojári chopili roboty a výsledok napovedá už samotný názov. Stačí zadať meno osoby a mobilná aplikácia na základe genetickej databázy ihneď identifikuje, či ste s objektom svojho záujmu rodina alebo nie. Šikovné, však?

PUNCH A HIPSTER - vybi si zlosť

Mali ste niekedy tajnú túžbu „vraziť“ nikomu z tohto typu ľudí? Mobilná aplikácia „Punch a Hipster“ ponúka jedinečnú príležitosť. K dispozícii je „týpek“ s fúzikmi pijúci pivo, ktoré ste (prekvapivo) ešte v živote nepili. Top funkciou je možnosť personalizovať si osobu a nahrať fotky “nepriateľa”. Teraz vám už nič nebráni vybiť si svoju zlosť ťukaním na obrazovku smartfónu.

CARRR MATEY - pomocník na parkovisku

Pokiaľ sa neviete rozpamätať, kde ste zaparkovali svoje auto, mobilná aplikácia rieši problém naozaj originálne. Nielenže vám pomôže, dokonca vás i pobaví - najmä svojím pirátskym dizajnom. Auto zaznačené ako poklad na pergamenovej mape musíte nájsť  pomocou kompasu. Garantujeme, že nabudúce svoje vozidlo stratíte v nákupnom centre s radosťou a užijete si hľadanie v koži Jacka Sparrowa.

PLACES I´VE POOPED

Mapy využíva i táto mobilná aplikácia, no úplne iným spôsobom. Užívateľ si totižto môže zaznačiť, kde vykonal „veľkú potrebu“. Stačí jednoducho stlačiť tlačidlo „Bombs away“ (v preklade vypustiť bombu) a mobilná aplikácia si lokáciu pekne uloží. V prípade potreby ju môžete radostne zdieľať na Facebooku či sledovať, ktoré miesta označkovali vaši priatelia. 

GIVE A KISS 

Nie ste si istí svojou schopnosťou bozkávať sa? Mobilná aplikácia „Give a kiss“ vám pomôže. Postačí obrazovka smartfónu a môžete nacvičovať rôzne techniky ostošesť. Nakoniec dostanete i hodnotenie a spätnú väzbu. Vzhľadom na to, že na mobilných telefónoch sa nachádza v priemere 18-krát viac baktérii ako na toalete si precvičíte nielen bozkávanie, ale i imunitu.

MELON METER - otestuj si melón pomocou aplikácie

Náš favorit, no bohužiaľ funguje len na systémoch iOS. Nikdy viac už nedopustí, aby ste bezradne stáli v supermarkete nad melónmi a nevedeli, ktorý z nich je najzrelší. Jednoducho priložíte mikrofón smartfónu, stlačíte tlačidlo a poklepete po melóne. Mobilná aplikácia následne vďaka komplexnému algoritmu zvuk vyhodnotí. Teraz vám už nič nebráni – stačí zaplatiť a vychutnať si úžasný melón.

Vyskúšali by ste niektorú zo spomínaných mobilných aplikácií? A čo tak nechať si vyvinúť vlastnú (dúfame, že nie bizarnú)? Oslovte nás - ambitas | make IT happen.