Mobilné aplikácie, ktoré by vám v smartfóne nemali chýbať

Blog - Zaujímavosti

19 Mar 2018 - ambitas

Mobilné aplikácie, ktoré by vám v smartfóne nemali chýbať

Ktoré mobilné aplikácie by ste mali vyskúšať?

Ak vám smartfón slúži iba na telefovanie a SMS-kovanie, pravdepodobne ho nevyužívate naplno. Vďaka mobilným aplikáciám si zo svojho smartfónu viete spraviť naozaj užitočného pomocníka. Prinášame vám zoznam mobilných aplikácií z viacerých oblastí života, ktoré by ste mali skúsiť využívať.

Aplikácie sociálnych sietí

Snáď najrozšírenejšími mobilnými aplikáciami sú tie, ktoré slúžia ako sociálne siete. Facebook či Facebook Messenger predstavovať netreba. Ak vás nezaujímajú textové posty vašich priateľov a radi sa pozeráte na fotografie a obrázky, tak by ste si mali nainštalovať Instagram. Združuje sa na ňom aj veľa celebrít, ktoré sa s vami podelia o ich fotky, ak ich na Instagrame budete sledovať. Ďalšími komunikačnými nástrojmi slúžiacimi na hovory a správy zadarmo sú WhatsApp či Viber. Spýtajte sa svojich priateľov, aké aplikácie používajú a pripojte sa k svojej komunite prostredníctvom mobilných aplikácií. K dispozícií sú aj bezpečnejšie aplikácie ako napríklad Telegram či Signal, ktoré k vašim zdieľaným dátam nemajú vôbec prístup.

Upravujte fotky s mobilnými aplikáciami

Na sociálnych sieťach sa častokrát chválite so svojimi fotografiami, ktoré si viete pomocou mobilnej aplikácie ľahko prikrášliť. Nástroje a efekty od výmyslu sveta nájde v aplikáciách Fotor či Prisma, ktoré vašu fotografiu profesionálne upravia. Hotové umelecké diela si viete spraviť aj s aplikáciou PicsArt. Vybúrte svoju kreativitu vytvorte si vlastné koláže fotiek. Ak máte vo svojom smartfóne také veľké množstvo fotiek, že sa v nich strácate, poslúžia vám aj aplikácie slúžiace ako galéria. Fotky Google či QuickPic vám fotografie prenesú na cloudové úložisko, kde si ich viete prehľadne utriediť a mať vždy po ruke.

Cestujte s mobilnými aplikáciámi

Pri poznávaní nových miest a destinácií vám určite poslúžia navigačné aplikácie. Najznámejšou sú Google Mapy, ktoré vás rýchlo dovedú do vášho cieľa. Užitočnou aplikáciou je aj Waze, kde vám užívatelia poskytnú informácie aj o súčasnom stave cestnej premávky. Kde sú policajné hliadky alebo kde sa zdržíte v dôsledku nehôd. Pokiaľ máte obmedzené množstvo dát, postačí vám aj Offline mapa, ktorá sa pravidelne aktualizuje a vám neminie ani megabajt dát.

Vytvorte si s mobilnými aplikáciámi kanceláriu

Ak sú vašimi pomocníkmi Word, Excell a Powerpoint, tak by ste si ich mali nainštalovať aj do vášho smartfónu. Editory na úpravu textov ponúka Microsoft, Google, ale aj iné firmy: WPS, Mobisystems či Polaris.

Pri hromade povinností oceníte aj mobilné aplikácie, do ktorých si viete zaznačiť všetky vaše povinnosti a termíny. S aplikáciou Google kalendár sa viete prepojiť na svoj gmail účet, z ktorého sa vám do aplikácie automaticky prenesú dátumy udalostí. Rezervácia v reštaurácií či vstupenka do kina. S Google kalendárom na nič nezabudnete. Nápomocné sú aj tzv. “To do list” aplikácie, slúžiace ako zoznam povinností, ktoré musíte urobiť. Vyskúšajte napríklad Wunderlist, Todoist či Any.do, ktorej dôveruje už 20 miliónov užívateľov.

Bankové mobilné aplikácie

Samozrejmosťou, pokiaľ máte bankový účet, by pre vás mala byť banková mobilná aplikácia. Poskytuje ju takmer každá banka a dokonca jej používaním vám v banke plynú aj nejaké výhody. Majte svoje financie pod kontrolou, prevádzajte peniaze rýchlo a jednoducho alebo si ešte rýchlejšie vyberte peniaze z bankomatu. S mobilnou aplikáciou od vašej banky toto všetko dokážete.


Mobilných aplikácií je naozaj neúrekom. Poskytli sme vám základný prehľad tých najvyužívanejších aplikácií, ktoré by ste mali vyskúšať. Vo všeobecnosti však platí, že mobilnú aplikáciu nájdete na čokoľvek. Či už je to prehrávanie hudby, čítačka článkov na internete podľa vášho záujmu alebo aplikácia, ktorá prispôsobí farebné spektrum vášho displeja prostrediu kde sa nachádzate, aby ste si chránili svoje oči. Je len na vás, čo potrebujete. V obchodoch s mobilnými aplikáciámi to určite nájdete. A ak nie, tak nám dajte vedieť, môžme spolu vyvinúť novú mobilnú aplikáciu - ambitas | make IT happen.