Webdizajn na mieru alebo šablóna

Blog - Vychytávky

04 Dec 2017 - ambitas

Webdizajn na mieru alebo šablóna

Rozhodujete sa medzi webdizajnom na mieru alebo šablónou? Poradíme vám, čo je pre vás lepšie.

Rozhodli ste sa vytvoriť webstránku alebo e-shop a neviete či nechať tvorbu na profesionálov alebo využiť možnosť šablón? Poradíme vám, kedy postačí šablóna a kedy by ste mali radšej investovať a vytvoriť si webstránku na mieru. Povieme si o výhodách a nevýhodách šablón a webdizajne na mieru.

Čo brať v úvahu pri rozhodovaní?

Pri rozhodovaní či použiť šablóny alebo webdizajn na mieru sú kľúčové tieto 3 faktory:

NÁKLADY
Ak máte obmedzený rozpočet na vývoj vašej webstránky, tak bude pre vás lepšou alternatívou práve šablóna. Nakoľko nie je také zložité s ňou pracovať, je lacnejšia v porovnaní s tvorbou stránky v programátorskej firme.

ČAS
Pokiaľ vás tlačí čas a chcete mať webstránku čím skôr v prevádzke, opäť vyhráva voľba šablóny. Webdizajn na mieru je totiž náročnejší a vyžaduje viac času.

STRATÉGIA VAŠEJ ZNAČKY
Ak rozbiehate veľký e-shop, chcete byť viditeľný, pokryť nejaký trhový segment v tom prípade doporučujeme určite webdizajn na mieru. Ten vám zabezpečí originalitu a webstránku presne podľa vašich predstáv.

Šablóna

Šablóna má preddefinovanú štruktúru. Obsahuje hlavnú stránku a podstránky, ktoré si viete editovať. Ako sme spomenuli je to lacnejšia varianta, ktorá vám ušetrí veľa času čo sa týka tvorby dizajnu. Na internete existuje množstvo free ale aj platených šablón, z ktorých niektoré sú aj s responzívnym vzhľadom. To znamená, že sa “pekne” zobrazia aj na tabletoch a mobiloch, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Odporúčame vybrať si platené šablóny, ktoré majú zabezpečenú podporu, poskytujú pravidelné aktualizácie a ponúkajú viac druhov šablón. Nezabúdajte, že dôležitá je aj rýchlosť šablóny. V šablóne si zvoľte iba tie funkcie, ktoré potrebujete, aby ste zbytočne šablónu nezaťažovali a nespomaľovali.

Výhodou šablóny je, že si ju viete sami pozmeniť. Existuje veľa online manuálov a tutoriálov, ktoré vám názorne ukážu ako na to.

Pre koho je šablóna určená?

Pre tých, čo majú málo finančných prostriedkov a chcú mať webstránku spojazdnenú čo najskôr. Väčšinou sú to malí podnikatelia, ktorí nemajú v ponuke veľké množstvo produktov či služieb a potrebujú využívať základné funkcie e-shopu.

Webdizajn na mieru

Webdizajn spravený presne podľa vašich predstáv je náročnejšia a zdĺhavejšia tvorba webovej stránky. Avšak originálnejšia a kvalitnejšia. Spolu s grafikom viete popracovať na rôznych ilustráciach, baneroch, a tak sa vám nemôže stať, že by mal niekto rovnakú webstránku ako vy. Čo je pri šablónach dosť pravdepodobné. Výhodou tvorby na mieru je úplne prispôsobenie. Webstránka je zostavená podľa vašich potrieb, preto sa viete “pohrať” aj so samotnou štruktúrou stránky presne tak, ako potrebujete.

Ak chcete vystúpiť z radu a odlíšiť sa od konkurencie aj po vizuálnej stránke, webdizajn na mieru je pre vás ako stvorený. Plusom je aj to, že vyhľadávače pripisujú vyššie hodnotenie stránkam, ktoré majú vlastný webdizajn. Preto vám to pomôže aj pri výsledkoch vyhľadávania. Okrem iného vám programátori vedia naprogramovať špeciálne funkcionality pre vaše potreby, ktoré šablóny nemusia poskytovať.

Pre koho je určený webdizajn na mieru?

Webdizajn na mieru je určený pre veľkých podnikateľov, ktorí majú veľké e-shopy s viac ako 1000 produktami či službami. Pre tých, čo očakávajú vysokú dennú návštevnosť stránky, interakciu s užívateľmi a zároveň majú dostatok financií a času na vývoj takejto webstránky.


Ak ste sa rozhodli pre webdizajn na mieru, dajte nám vedieť, radi vám s ním pomôžeme - ambitas | make it happen.