Boja sa vaši starší príbuzní smartfónov? Zažeňte ich strach pomocou mobilných aplikácií

Blog - Vychytávky

07 Sep 2018 - ambitas

Boja sa vaši starší príbuzní smartfónov? Zažeňte ich strach pomocou mobilných aplikácií

Každý z nás má v okolí staršieho človeka, ktorému smartfón, takpovediac,  nepasuje do ruky. Či už je to strach z ovládania, nevedomosť alebo niečo iné, najjednoduchším riešením je mu smartfón kúpiť. Existuje množstvo mobilných aplikácií, ktoré dokážu používanie smartfónu nielen uľahčiť, ale i spríjemniť voľný čas, či zachrániť život. Ktoré sú to?

BIG LAUNCHER – mobilná aplikácia nielen pre dôchodcov

Mobilná aplikácia „Big Launcher“ ovplyvní celkový vzhľad smartfónu. Zväčší ikony, zníži ich počet na obrazovke. Pekne sprehľadní zoznam kontaktov a natoľko zväčší písmo, že mnohí zvládnu ovládanie bez okuliarov. Poslúži nielen starším ľuďom, ale i slabozrakým. Príjemným bonusom je tlačidlo SOS s možnosťou navolenia kontaktov. V núdzi je teda mobilná aplikácia schopná privolať včasnú pomoc.

SENIOR SOS – záchranca na svojom mieste

Vďaka mobilnej aplikácii „Senior SOS“ budú Vaši príbuzní v bezpečí. Ovládanie zvládne i prváčik, dizajn je veľmi jednoduchý a intuitívny. Tlačidlo SOS je veľké a viditeľné. Po jeho stlačení sa začnú odrátavať sekundy a ak sa akcia nezruší, mobilná aplikácia privolá pomoc. Číslo 112 je predvolené, no nie je problém ho zmeniť na ktorékoľvek iné. Užívateľ dokonca môže nastaviť časové upozornenie, kedy má na dané číslo zavolať. Už sa vám nikdy nestane, že by ste zabudli zavolať svojmu lekárovi.

SLOVNÍKY DO KAPSY a KRÍŽOVKY

Mobilné aplikácie fungujúce off-line, ktoré dozaista spríjemnia čas napríklad u lekára. Ak Vás omrzia krížovky, kľudne ich zameňte za nejaké sudoku. Slovníky do kapsy zas využijete v bežnom živote – obsahujú totiž širokú zbierku cudzích slov, synoným či skratiek a ponúkajú možnosť uložiť hľadaný pojem medzi obľúbené. Poteší jednoduchý dizajn, v ktorom sa nestratíte.

SKYPE

Mobilná aplikácia Skype je veľmi príjemnou formou, ako ostať v intenzívnom kontakte s Vašou babičkou či dedkom. Výhodou je možnosť inštalácie aj na stolový počítač, svoje kontakty a konverzácie tak nájdete vždy na jednom mieste. Môžete si navzájom posielať rôzne fotky, či volať cez video hovory. Na Skype Vaši starší príbuzní dokonca nájdu i známych z mladosti, ktorých dlho nevideli.

V dnešnom svete je smartfón samozrejmosť a čím ďalej bude ťažšie a ťažšie sa bez neho zaobísť. Podporte preto vašich starších príbuzných a pomôžte im odstrániť bariéry pomocou mobilných aplikácií spomenutých vyššie.