Ako vznikol ambitas?

Blog - Svet ambitas

20 Aug 2018 - ambitas

Ako vznikol ambitas?

Ak napíšete do Googlu „vývoj mobilných aplikácií“ alebo “vývoj software”, na jednej z prvých priečok svieti spoločnosť ambitas. A nie je tam náhodou. Množstvo zvládnutých projektov a spokojných klientov hovorí za všetko. Akou cestou firma musela prejsť, kým sa dostala až sem?

Na počiatku bol .... Martin

Martin Baláž si ešte ako mladé, 15 ročné ucho,  kúpil knižku HTML 4. A investícia sa oplatila. Nadchlo ho programovanie, skúšal tvoriť prvé stránky. Písal sa rok 2002, Google bol v plienkach a na webe totálny chaos. Povedzme si, našťastie. Aspoň málokto našiel Martinove prvé stránky pre kamošov a známych. Hoci ho v tej dobe hrial pocit hrdosti, dnes by svoje prvotiny od základu prekopal. Čo by zmenil? Ich statickosť. Ešteže sa po dovŕšení dvadsiatky učí programovať v PHP. So skúsenosťami prichádza i svetlejšia budúcnosť. A nové projekty. Napríklad web „intime.sk“, kde malo byť všetko a včas. Alebo „ekomania.sk“ venujúci sa ekológii. Hoci ani jeden z webov už neexistuje, už v minulosti ukázali, že Martin sa podnikania a nových skúseností vôbec nebojí.

am-bi-tas

V roku 2009 Martin končí školu a vo vzduchu cítiť, že sa niečo chystá. Odchádza do Nórska umývať riad, aby čo-to našetril. Na jeseň sa vracia domov a zakladá firmu. Prvú kanceláriu má kvôli mnohým výhodám u otca v robote.  Presne 24. novembra prebehne zápis jeho spoločnosti do obchodného registra. Volá sa AMBITAS – agency of Martin Balaz/ information technologies and advertisement services. Špeciálny status prvých klientov získali svadobný salón a predajňa autosúčiastok. Hoci obrat v prvom roku dosiahol len asi 150 eur, Martin sa z ambitasu teší a ten napreduje.

Weby, appky, CMS

V roku 2011 ambitasu vychádza už tretia verzia CMS (content management systému), ktorý položil základ frameworku pre informačné systémy. Hoci firma doteraz spravovala veľa maličkých webov, začína sa orientovať na jednoduchšie informačné systémy. Už to nie je len o mini klientoch a svoje miesto si našiel i online marketing. O tri roky neskôr sa sídlo ambitasu sťahuje na Haanovu ulicu v Petržalke. Počet zamestnancov stúpol na štyroch a chalani skúšajú vyvíjať mobilné aplikácie. Darí sa im veľmi dobre, tím opäť rastie, vyvíjajú informačné systémy i webové aplikácie.

Á, šup, až za more

V súčasnosti sa ambitas venuje primárne špecifickým webovým a mobilným aplikáciám. Tím neustále narastá nielen počtom ľudí, ale i množstvom vedomostí a skúseností. Aj vďaka tomu bola spoločnosť ambitas  úspešne založená i v Amerike.

 

Či už za veľkou mlákou, alebo doma, veríme, že budeme naďalej napredovať ako tím ambitas. Pokiaľ budete potrebovať vyvinúť webovú či mobilnú aplikáciu neváhajte, my sa o to s radosťou postaráme.