Aký význam má pre firmu softvér na mieru?

Blog - Návody / Postupy

02 Jul 2018 - ambitas

Aký význam má pre firmu softvér na mieru?

Zistite aké výhody aj pre vás prináša software vyrobený na mieru.

Aký význam má pre firmu softvér na mieru?

Či už s podnikaním začínate alebo už máte za sebou zopár zákazok, určite sa zamýšľate nad softvérom, ktorý by vám uľahčil podnikanie. Na trhu je veľa šablónových firemných softvérov, ktoré si môžete zakúpiť. Avšak časom, ako sa bude vaša firma rozrastať zistíte, že by ste potrebovali softvér ako ušitý pre vašu firmu. Aké výhody má softvér na mieru?

Prečo zvoliť firemný softvér na mieru?

Zjednodušene povedané, pretože budete mať komplexný prehľad o vašom biznise kedykoľvek a kdekoľvek. Všetky dáta bude zhromaždené na jednom mieste. Informácie z účtovníctva, zo skladu, objednávky, potrebná administratíva. Stačí vám prístup na internet a viete sa k svojmu biznisu pripojiť odkiaľkoľvek - zo smartfónu, z tabletu, aj keď nie ste priamo v práci. Najväčšou výhodou softvéru na mieru je jeho prispôsobenie sa vašej firme. Akákoľvek funkcionalita, ktorá je potrebná pre výkon vášho podnikania je naprogramovateľná a môže byť zakomponovaná do vášho softvéru. Nehovoriac o tom, že softvér na mieru sa dá upravovať a dopĺňať kedykoľvek to potrebujete.

Komu je softvér na mieru určený?

Softvér na mieru je určený predovšetkým firmám s jedinečnými podnikovými procesmi, na ktoré je škatuľkový softvérový balík prikrátky. Častokrát sú práve tieto špecifické podnikové procesy tie, ktoré vás odlišujú od konkurencie. Ak potrebujete, aby váš biznis mal tieto funkcie podchytené aj elektronicky, tak je softvér na mieru pre vás tou správnou voľbou.

Ak sa vám zdá, že súčasný softvér nepokrýva všetky funkcionality, ktoré potrebujete alebo máte pocit, že sa vaša firma až príliš prispôsobuje softvéru, vtedy je softvér na mieru pre vás tiež správnym riešením.

Ďalším dôvodom kedy môže byť užitočné zaviesť vo firme softvér na mieru je v prípade, že vašu firmu trápi určitý biznis problém. Softvérové firmy so skúsenosťami s vami môžu tento problém prekonzultovať a prísť na technologické riešenie, ktoré vám môže vaše podnikanie výrazne uľahčiť.

Kto vám vyvinie firemný softvér?

Otvára sa teda ďalšia otázka: Ako si vybrať firmu, ktorá vám vyvinie firemný softvér? Samozrejmosťou je firma, ktorá má skúsenosti so softvérmi na mieru. Zistíte to tak, že si na jej webovej stránke pozriete referencie a sami sa presvedčíte. Firma by mala byť flexibilná a otvorená možnostiam. Ak na úvodnej konzultácii zbadáte, že firma nie je otvorená novým nápadom a nie je kreatívna, skúste osloviť aj inú firmu. Všímajte si aj to, či firma poskytuje podporu aj po zavedení softvéru do vašej firmy. Na druhej strane mala by vám byť poskytnutá akákoľvek dokumentácia o softvéri v prípade, že by ste v budúcnosti chceli spolupracovať s inou firmou.


Neprispôsobujte firmu softvéru, ale prispôsobte softvér vašej firme.