Ako sa tvorí mobilná aplikácia? Príbeh od A po Z

Blog - Návody / Postupy

07 May 2018 - ambitas

Ako sa tvorí mobilná aplikácia? Príbeh od A po Z

Zaujíma vás ako prebieha vývoj mobilnej aplikácie? V ambitase to robíme takto!

Zaujíma vás čo sa skrýva za vývojom mobilnej aplikácie? Nejde vôbec o jednoduchý proces. Krok po kroku si vysvetlíme čo vás čaká, ak sa rozhodnete vytvoriť mobilnú aplikáciu. Takto vyvíjame mobilné aplikácie v ambitase.

Kontakt a následné stretnutie

Počiatok príbehu o vývoji mobilnej aplikácie začína tým, že náš oslovíte. Najčastejšie je to prostredníctvom nášho kontaktného formulára. Náš systém automaticky informuje príslušných zamestnancov, ktorí čo najskôr začnú vašu požiadavku spracovávať. Mailom zistíme ďalšie informácie o vašich predstavách a v prípade záujmu si dohodneme stretnutie. Cieľom stretnutia je získanie bližších informácií o vás a vašom projekte. Na druhej strane aj vy ako potencionálny klient sa po stretnutí budete vedieť rozhodnúť či s nami chcete spolupracovať.

Analýza situácie

Po úvodnom stretnutí budeme jasne poznať vašu požiadavku, ktorú sa budeme snažiť zanalyzovať. Dať všetkým tým myšlienkam a nápadom štruktúru a formu. Výsledkom analýzy je špecifikácia mobilnej aplikácie. Špecifikácia je dokument, v ktorom je napísané všetko o danej mobilnej aplikácií. Jej cieľ, funkcie, čo má aplikácia robiť, aké šablóny sa majú vyobraziť, ako má celá aplikácia fungovať od A po Z. Ak túto špecifikáciu dostanú do rúk programátori, budú vedieť mobilnú aplikáciu naprogramovať.

Návrh riešenia a odhad nákladov na aplikáciu

So samotnou špecifikáciou súvisí aj návrh riešenia na mobilnú aplikáciu. Táto časť vývoja mobilnej aplikácie je veľmi dôležitá. Oveľa ľahšie sa prepíše časť špecifikácie, ako by sa to malo potom meniť v kóde. Treba si ujasniť či sme ako softvérová spoločnosť správne pochopili ideu vášho nápadu a či súhlasíte s riešením, ktoré sme vám poskytli. Ďalším bodom k spolupráci sú náklady, ktoré ste ochotní vynaložiť na vývoj mobilnej aplikácie. Vedzte, že s vami jednáme férovo a cenu prispôsobujeme rozsahu a zložitosti mobilnej aplikácie.

Vývoj mobilnej aplikácie

Ak sme sa dostali do bodu samotného vývoja mobilnej aplikácie, tak sa my páčime vám a vy sa páčite nám. Ideme spolu budovať nový projekt a tešíme sa ako sa nám to podarí. Musíte byť trpezliví a dať našim šikovným programátorom čas na to, aby celú aplikáciu naprogramovali. Samozrejme priebežne ste neustále informovaní ako nám to ide. Ak chcete mať väčší prehľad o trvaní vývoja mobilnej aplikácie, prečítajte si článok, v ktorom sa tomu venujeme Čo stojí a ako dlho trvá vývoj mobilnej aplikácie.

Testovanie mobilnej aplikácie

Testovanie aplikácie je ďalším krokom k úspešnej finalizácií nášho projektu. Testovanie prebieha vo veľkej miere interne v našej firme, ale aplikáciu si otestujete aj vy. Snažíme sa vyriešiť všetky nedostatky a vytvoriť funkčnú mobilnú aplikáciu.

Uvedenie aplikácie do obehu

Tak a sme v závere vývoja mobilnej aplikácie. Všetko funguje tak, ako má. Vy ste spokojní a aj my. Mobilnú aplikáciu môžete používať interne, napríklad iba vo svojom biznise alebo ak ju chcete zdieľať aj s inými užívateľmi, vieme vám pomôcť s online marketingom.

Podpora

Tým, že vám odovzdáme úspešnú mobilnú aplikáciu, naša spolupráca nekončí. Stále sme vám k dispozícií a v prípade akéhokoľvek problému sa na nás môžete obrátiť. Možno časom zistíte, že by ste do svojej mobilnej aplikácie chceli pridať nejakú “fičúrku”. To pre nás nie je problém. Budeme radi, ak nás oslovíte aj pri ďalšej spolupráci aj na nejakom inom softvéri. Veď predsa okrem mobilných aplikácií robíme aj informačné systémy či webové aplikácie - ambitas | make IT happen.