5 dôvodov prečo by ste mali mať vlastný informačný systém

Blog - Návody / Postupy

05 Oct 2018 - ambitas

5 dôvodov prečo by ste mali mať vlastný informačný systém

Či už ste majiteľom úspešnej spoločnosti alebo nejakú zakladáte, bez kvalitného informačného systému neprežijete. Pomôže Vám zjednodušiť a sprehľadniť množstvo procesov, uľahčí prácu s dátami a minimalizuje množstvo chýb spôsobených ľudským faktorom. Oplatí sa však zakúpiť hotový produkt alebo investovať do vývoja vlastného informačného systému? Pozrime sa na 5 výhod takejto investície.

 

1.      Prispôsobenie potrebám spoločnosti

Prvou výhodou vlastného informačného systému je úplné prispôsobenie potrebám spoločnosti. Vývojári dokážu pracovať s presnými špecifickými podmienkami, ktoré zamestnancom uľahčia prácu a zvýšia celkovú efektívnosť procesov. To platí i pre ukladanie a triedenie špecifických informácií, či už podľa času a dátumu, alebo iných kritérií. Výhodou je i neobmedzený prístup k týmto, už usporiadaným informáciám. Vďaka ich správnemu vyhodnocovaniu spoločnosť dokáže získať hodnotné insighty ohľadom správania svojich zákazníkov či predpovedať budúce akcie a rozhodovať sa správne.

2.      Bezpečnosť

Takmer každá spoločnosť pracuje v dnešnej dobe s veľkým množstvom osobných údajov klientov, ktorých únik si nemôžu dovoliť. Podobne, únik citlivých údajov o spoločnosti môže poskytnúť výhodu konkurentom a spôsobiť existenčné problémy. Software na mieru dokáže zabezpečiť potrebné šifrovanie  a ochranu voči úniku dát. Nebudete teda pokojnejšie spávať len vy, ale i zákazníci či dodávatelia a iné spoločnosti, s ktorými spolupracujete.

3.      Okamžité riešenie problémov a podpora

Pokiaľ si zakúpite hotový informačný systém a vyskytne sa problém, môže to trvať dni, niekedy týždne, než sa podarí situáciu vyriešiť. Dokonca Vás to môže vyjsť pomerne draho, či už zaplatíte spoločnosti, ktorá systém vyvinula alebo vypočítate ušlý zisk Vašej spoločnosti. Pokiaľ úzko spolupracujete s vývojármi na Vašom vlastnom informačnom systéme, každý problém dokážete riešiť vo chvíli jeho vzniku priamo s odborníkom, ktorý program navrhol a dokonalo mu rozumie. Tak isto budete dostávať pravidelnejšie updaty od spoločnosti, ktorá sa o systém bude pravidelne starať a kontrolovať jeho funkčnosť a kompatibilitu s činnosťami vo vašej spoločnosti.

4.      Osobná spolupráca

Ak sa rozhodnete pre vývoj informačného systému na mieru, môžete očakávať osobný prístup zo strany vývojárov, ktorí s vami prediskutujú a dokonale prispôsobia každý aspekt projektu. Žiadne zbytočné funkcie všeobecného charakteru, ktoré nikto z vašich zamestnancov nevyužije. Naopak, všetky funkcie navrhnuté na mieru, podľa vašich potrieb. Tým sa zvyšuje i rýchlosť celého informačného systému.

5.      Užívateľské rozhranie

Výhoda, ktorá poteší hlavne Vašich zamestnancov. Už žiadne skryté štítky a nekonečné hľadanie funkcií v neprehľadnom prostredí programu. Návrh vlastného užívateľského rozhrania, ktoré spríjemní a zefektívni pracovný čas,  je na Vašej spoločnosti. Počas vývoja informačného systému máte, samozrejme, nárok na konzultácie s expertom na UX dizajn, ktorý Vám ochotne poradí.

Hoci sa kúpa hotového informačného systému javí ako jednoduchšia a pohodlnejšia voľba, je to tak len na začiatku. Z dlhodobého časového hľadiska dozaista oceníte možnosť prispôsobenia informačného systému na mieru a okamžitú podporu zo strany vývojárov. Prečo ešte váhate?