Zvoľte správny CRM systém pre vašu firmu


Spoločnosti získavajú informácie a dáta pomocou web stránok a telefonátov, ktoré môžu potom využiť na generovanie väčšieho zisku vďaka kvalitnému CRM systému. Takýto software dokáže zhromaždiť informácie a získať informácie, ktoré vám pomôžu zlepšiť zákaznícke služby, spokojnosť a lojalitu, minimalizovať náklady a zvýšiť zisky. Z tohto dôvodu by ste mali venovať pozornosť výberu správneho softvéru pomocou poznatkom ako IT tak aj obchodného oddelenia vašej spoločnosti. S týmto procesom sa vám pokúsime pomôcť.

Cena

Rozpočet hrá dôležitú rolu pri rozhodovaní. Okrem výdavkov by ste mali vypočítať dlhodobé náklady a analyzovať výhody. Uistite sa, čo všetko dostanete. Zahŕňa balík aj školenie, support či aktualizácie? Nebude nutné vylepšiť výkon hardvéru, ako sú počítače, notebooky či server? Bude možné softvér integrovať s už existujúcimi systémami v spoločnosti? Uistite sa, že ste dostali odpovede na tieto otázky, pretože môžete byť “milo” prekvapení.

Definujte si ciele

Ešte pred tým, ako sa pustíte do vývoja softvéru, by ste mali mať jasne stanovené vaše obchodné ciele. Získajte dôležité informácie od svojich IT pracovníkov, manažérov, koncových používateľov a vedúcich pracovníkov o tom, čo im má CRM riešenie poskytnúť. To vám pomôže identifikovať hlavnú funkcionalitu vášho systému. Snažte sa pochopiť, ako používajú dáta oddelenia vašej spoločnosti. Získajte ďalšie dôležité informácie a poznatky od zákazníckej podpory, marketingového oddelenia a oddelenia predaja. Stručne povedané, mali by ste pripraviť zoznam požiadaviek pre kvalitný a intuitívny softvér pre vašu spoločnosť, ktoré vám neskôr pomôžu zhodnotiť efektivitu práce CRM systému a návratnosť investícií, ktoré práca so systémom prinesie.

Riešenie na mieru

Pri vývoji softvéru pre vašu spoločnosť je často krát riešenie na mieru veľkou výhodou. Tak sa vie systém prispôsobiť presne vašim požiadavkám. Taktiež v budúcnosti nie je žiaden problém doprogramovať ďalšie funkcionality, ktoré sú nevyhnutné pre riadenie spoločnosti. Vyberte si to správne riešenie a software na mieru vám uľahčí množstvo práce a procesov.

Profesionálny partner

Nakoniec je dôležité zvoliť si takého partnera pre vývoj softvéru, ktorý ma dlhoročné skúsenosti a ktorému môžete dôverovať. Prezrite si portfólio na webových stránkach dodávateľa systému. Poprípade získajte informácie od dodávateľa a kontaktujte aktuálnych používateľov softvéru, ak je to možné.

Záverečné tipy

Nesnažte sa tento proces unáhliť. Najprv zistite ciele svojej spoločnosti, potreby a očakávania a až potom začnite výberový proces. Môžete tak zaistiť, že vaše rozhodnutie prinesie dôležité vylepšenia, ktoré očakávate. Čas investovaný do výskumu a analýzy bude určite stáť za to.

Ak hľadáte CRM riešenie pre vašu firmu, spoločnosť ambitas vám veľmi rada pomôže a splní vaše očakávania. Urobte prvý krok a kedykoľvek nás kontaktujte.

Pripravíme vám cenovú ponuku. Kontaktujte nás. Vyžiadať cenovú ponuku